AGENDA OF ANALYSIS WEEK



25-29 October 1999

(As of 19/10/99)




Monday 25th October 1999
09:30-13:00 T2 , (P. Renton)
Bldg.13/3-005 CONFIRMED
10:00-12:00 RICH offline and Hadident (D. Liko, P. Kluit)
Bldg.104/R-B09 CONFIRMED
11:00-12:00 DAFNE (M. Espirito-Santo)
Bldg. 13/1-017 CONFIRMED
14:00-16:00 WW-cross section (H. Wahlen, J. Timmermans)
Bldg.104/R-B09 CONFIRMED
14:00-16:00 Quark E-W at LEP200 (P. Kluit, T. Lesiak)
Bldg.14/4-030
14:00-16:00 b-tagging (L.Lyons)
Bldg.13/3-005
14:30-17:00 Si Tracker (Hardware and Software) (K. Osterberg)
Bldg.13/1-017 CONFIRMED
15:00-17:00 Rare b Decays and Fully Reconstructed B Hadrons (M. Battaglia and Team)
Bldg.104/R-A10
15:00-20:00 Searches Team B (W. Adam, V. Ruhlmann, M. Espirito Santo)
Bldg.13/2-005 CONFIRMED
16:00-18:00 W-decays (D. Liko, N. Pukhaeva, L. Vitale)
Bldg.14/4-030
16:00-18:00 AFBbb (P. Antilogus, K. Hamacher)
Bldg.13/3-005
16:00-18:00 TGC (C. Matteuzzi, R. Sekulin)
Bldg.104/R-B09
16:00-18:00 b-baryon (C. Bourdarios)
Bldg.13/2-035 CONFIRMED
17:00-18:30 s inclusive (M. Dracos, F. Scuri)
Bldg.13/1-017
18:00-20:00 Semileptonic Decays (M. Calvi, P. Ronchese, M.Margoni)
Bldg.13/3-005 CONFIRMED


Tuesday 26th October 1999
09:00-11:00 c-Spectroscopy and hadronisation properties (R. Strub)
Bldg.13/1-017 CONFIRMED
09:00-11:00 B mesons lifetimes and oscillations (F. Parodi, P.Privitera, A. Stocchi)
Bldg.14/4-030 CONFIRMED
09:00-12:00 gamma gamma team (I. Tyapkin)
Bldg. 40/R-B10
09:00-12:00 T3 (D. Reid)
Bldg. 13/2-035 CONFIRMED
09:00-13:00 Searches Team A (R. Pain, A. de Min)
Bldg.13/2-005
09:00-13:00 W-mass with direct reconstruction (N. Kjaer, C. Parkes, A. Ouraou, A. Tonazzo)
Bldg.40/S2-A01 CONFIRMED
10:00-12:00 FCNC Search (O. Ioutchenko, A. Onofre)
Bldg.104/R-B09
10:30-13:00 T4 (M. Winter, H. Wahlen)
Bldg.13/3-005 CONFIRMED
11:00-13:00 Hqq - technical meeting (W. Murray)
Bldg.14/4-030 CONFIRMED
11:00-13:00 Energy Flow (M. Elsing, R. Keranen)
Bldg.13/1-017
12:00-13:00 Speakers' Bureau (W. Venus)
Bldg.13/2-035
14:00-17:00 TPC (Y. Arnoud)
Bldg.14/4-030 CONFIRMED
14:00-18:00 Team C : 4-jets (P. Lutz, J. Marco, W. Murray)
Bldg.13/2-005 CONFIRMED
14:00-19:00 Joint Superteams B/C and Quark E-W (P. Antilogus,D.Bloch, K. Moenig, M. Feindt, F. Simonetto, A. Stocchi)
Bldg.40/S2-A01 CONFIRMED
14:00-16:00 4/ZZ special summary session on eeqq events (P. Bambade, A. Lipniacka, C.Mariotti)
Bldg.104/R-B09 CONFIRMED
15:00-17:00 LEP TGC (C. Matteuzzi)
Bldg.13/1-017
16:00-18:30 Four-fermion/ZZ (A. Lipniacka, H.T.Phillips, P. Bambade)
Bldg. 104/R-B09 CONFIRMED
18:00-19:00 Luminosity (M. Paganoni)
Bldg.13/2-035
18:30-21:00 Search convenors (W. de Boer)
Bldg.13/1-107
19:00-21:00 LEP1 Convenors (P. Roudeau)
Bldg. 13/3-005 CONFIRMED


Wednesday 27th October 1999
09:00-13:00 Plenary MAD+PAT+ GSM (J. Wickens)
Council Chamber CONFIRMED
14:00-16:00 Convenors of LEP2 measurement teams (N. Kjaer, P.Renton, R. Sekulin et al)
Bldg.13/1-017 CONFIRMED
14:00-16:00 HPC (S. Ragazzi)
Bldg.14/4-030
14:00-18:00 Searches ST (W. de Boer, S. Katsanevas, L. Pape)
Bldg. 13/2-005
14:00-18:00 Superteam QC (A. de Angelis, J. Fuster, K. Hamacher)
Bldg.14/4-002
14:00-19:00 ST1 (A. Olchevski, M. Winter, D. Reid)
Bldg.104/R-B09 CONFIRMED


Thursday 28th October 1999
09:00-13:00 Plenary Physics Meeting (W. Venus)
Bldg. 13/2-005 CONFIRMED
14:00-16:00 Plenary Physics Meeting (W. Venus)
Bldg. 13/2-005 CONFIRMED
16:00-17:00 Delphi Seminar (C.Matteuzzi)
Bldg. 13/2-005


Friday 29th October 1999
09:00-12:00 PSP/SSP (M. Mazzucato)
Bldg.14/4-030
12:00-13:00 DEC (W. Venus)
Bldg.14/4-030 CONFIRMED